top of page

אביב הגיע כסף (פסח) בא 🌱❕

Updated: Mar 31, 2023

"מדד הSP&500 זאת ההשקעה הכי טובה בשנת 2023" זאת יכולה להיות הכותרת המרכזית בינואר 2024.

לקראת חג הפסח החלטתי לעבור השתלמות אצל אליהו הנביא, סיכוי גבוה שאני מנבא את העתיד 😉 (לא באמת...)


בחרנו להביא נתונים עובדתיים אז הדקו חגורות, יוצאים לדרך.🛣️מדד ה-S&P 500 אמור להיסגר מעל המחיר הנמוך ביותר של חודש דצמבר 2022,

ברבעון הראשון של 2023 דהיינו 31.3.2023


במעמד כתיבת המאמר הזה היום זהו יום המסחר האחרון.


הנתון הזה הוא סימן מעולה להזדמנות כניסה של כסף חדש לשוק, למה? כי ב36 פעמים האחרונות זה קרה 34 פעמים שביצועי הSP&500 ברבעון הראשון של השנה היו גבוהים יותר מחודש דצמבר שקדם. (94.4% חיובי) ועלייה של 18.6% בממוצע.


ניתחנו נתונים היסטוריים על מדד S&P 500 משנת 1950.

והממצאים לא פחות ממרגשים 😮 - כאשר ה-S&P 500 מסיים את הרבעון הראשון של השנה גבוה יותר מהמחיר הנמוך ביותר של חודש דצמבר (שקדם לו) השנה מסתיימת בדרך כלל כשנה רווחית 📈!


כמו שאמרנו, אביב הגיע כסף בא .


כן, ה-S&P 500 היה ירוק ב-17 פעמים באפריל מתוך 18 פעמים האחרונות מאז 1950. הפעם היחידה שהוא היה אדום הייתה אי שם ב-1987.למעשה, מתוך 24 מקרים מאז 1950, המדד סיים את השנה גבוה ב21 פעמים ו3 פעמים הוא סיים נמוך.


אחוזי הצלחה של 87.5%! ובממוצע, מדד S&P 500 הניב כ- 9.6% בשלושת הרבעונים הנותרים של השנה וזאת לאחר שסיים את הרבעון הראשון גבוה מהמחיר הנמוך ביותר בדצמבר קודם לכן.

במילים פשוטות, אם הסטטיסטיקה תחזור על עצמה יש פוטנציאל רווח של כמעט 10% תוך תשעה חודשים בלבד.עכשיו, אתם בטח שואלים, מה לגבי התנודתיות? ומה שוק המניות יעשה? זה חשש מוצדק. חשוב להבין כי כרגע יש הזדמנות במדד הSP&500 והיא מתבססת על פי נתונים סטטיסטיים 📊📝ולא על בסיס רגשות, אנחנו יכולים לעשות בחירות חכמות שסביר יותר שיובילו להצלחה. חשוב לנטרל את הרגשות ולא לבחון ברמה היומית את תנודות השוק - צריך להתמקד בתמונה הגדולה ובפוטנציאל לרווחים בטווח ארוך.


כדי להמחיש את הזדמנות ההשקעה במדד S&P 500, בואו נסתכל מה קרה בשנים האחרונות בכל פעם שחודש דצמבר סיים נמוך יותר מכל הרבעון הראשון שלאחר מכן:

שורה תחתונה, המספרים הללו מדברים בעד עצמם - השקעה במדד S&P 500 יכולה להניב השנה רווחים משמעותיים. (אם הסטטיסטיקה לא תישבר)

נכון לכתיבת שורות אלה מדד ה-S&P 500 עולה שבועיים ברציפות וזה כנגד כל הציפיות ואל מול חדשות מחות מעודדות, (אינפלציה גבוהה, העלאת ריבית בארה"ב ובנקים שקרסו) גם מדד נאסד"ק 100 בשיא של 7 חודשים. שימו לב לנתונים הבאים:

כרגע מזומן הוא הנכס הכי "אהוב" בקרב משקיעים אמריקאים ומנגד אותם משקיעים מעדיפים לא להיות חשופים לשוק המניות שנמצא בדיוק במקום האחרון בתמונה, תמונת ראי...נשאלת השאלה,

איך יכול להיות שכל כך הרבה משקיעים נמצאים מחוץ לשוק המניות ומדד הSP&500 בכל זאת עולה?


נכון ל30.3.2023 - מדד הSP&500 עלה ב11.47% בשישה חודשים האחרונים.


מדד הנדס"ק עלה ב16.49% בשישה חודשים האחרונים.


גנרל פאטון אמר את הדבר הבא:

"אם כולם חושבים דומה, מישהו לא חושב."

אז למקרה שגם אתם חושבים דומה, או שאולי אמרו לכם את הדברים הבאים:

"הכול קורס ומסוכן",

"זה לא הזמן להיכנס"

"לא שמעת שבנקים קרסו"


תעברו שוב על הנתונים שהבאנו לכם ותשימו לב שיש כמות גבוהה של מזומן בקרב המשקיעים האמריקאים,

מה יקרה שכל כמות הכסף הזאת תיכנס חזרה לשוק? איך תיק ההשקעות יגיב לשינויים? האם יכול להיות שכולנו מפספסים הזמדנות?


האם יכול להיות שהשוק דווקא יקרוס?


אגב, המשקיעים האמריקאים דווקא מאוד דוביים (שליליים) לגבי ביצועי השוק הלאה...

האם גם אתם?חשוב לומר שהנתונים והמידע שהבאנו יכולים להשתנות, חשוב לקבל החלטה מושכלת והשתדלו להיוועץ עם אדם שקרוב אליכם,

תעשו, תחקרו ותלמדו, אנו 'בשָׁלֵו' מתמחים בבניית תיק פיננסי מותאם אישית למאפיינים הפיננסיים של לקוחותינו ובהתאמה לצרכים והרצונות המשתנים שלהם תוך התייחסות והיכרות עם מגוון אפיקי ומכשירי ההשקעה השונים הקיימים בשוק.


נשמח מאוד להכין דו"ח מקיף ומפורט שיסכם את מסלולי ההשקעה הקיימים כיום ואת האפשרויות העומדות בפניכם.


אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה במוצרים פיננסיים מכל מין וסוג שהם לרבות ניירות ערך, יחידות השתתפות בקרנות נאמנות ו/או כל נכס פיננסי אחר. כל הזכויות שמורות לשלו - בית לפתרונות פיננסיים אין להעתיק, להפיץ או להשתמש במסמך זה או בחלקים ממנו ללא אישור מראש ובכתב מחברת שלו - בית לפתרונות פיננסיים.


הכותב נעזר באמצעות נתונים ומחקר של האסטרטג הבכיר של קרן ההשקעות "קבוצת קרסון" המנהלת מעל 5 מילארד $ ודרך ערוץ ההשקעות - https://www.youtube.com/@Micha.Stocks
102 views0 comments

コメント


bottom of page