top of page

בינה מלאכותית: טרנד חדש או המהפכה הבאה?

כשאנחנו יוצאים לעשור חדש, ברור שעתיד הטכנולוגיה שזור בבינה מלאכותית (AI). משירות לקוחות אוטומטי ועד למכוניות בנהיגה עצמית, בינה מלאכותית הופכת בהדרגה לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו. אבל מעבר להשפעתה הישירה על הצרכנים, AI גם מעצב מחדש את הנוף הפיננסי, מספק הזדמנויות השקעה ייחודיות ומשנה את שוק המניות.


האבולוציה של בינה מלאכותית לא רק מסמנת מהפכה טכנולוגית - היא מהווה מגדלור למשקיעים שמוכנים לרכוב על הגל של החידוש פורץ הדרך הזה. השאלה היא כיצד נוכל לצפות את השינויים הללו ולהפיק את המרב מההזדמנויות העומדות בפנינו?

תחום מרכזי אחד שכדאי לשים אליו לב הוא סקטור הטכנולוגיה. חברות בחזית המחקר והפיתוח של AI, כמו מיקרוסופט, גוגל וטסלה, פורצות ללא הרף את הגבולות של מה שבינה מלאכותית יכולה לעשות. החברות הללו עושות צעדים עצומים בתחום הבינה המלאכותית, והמניות שלהן צפויות לשקף את פוטנציאל הצמיחה הזה.


אבל לא רק ענקיות הטכנולוגיה שוות את תשומת הלב שלנו. חברות קטנות וסטארטאפים רבים משקיעים גם הם רבות ב-AI. חברות אלו אולי אינן שמות מוכרים כיום, אבל הן עשויות להפוך למובילות השוק של המחר. שימו לב על עסקים המתמחים בתחומי יישומי בינה מלאכותית כמו למידת מכונה, עיבוד שפה טבעית ורובוטיקה.


תחום מתפתח נוסף הוא המגזר הפיננסי. בנקים ומוסדות פיננסיים משתמשים יותר ויותר בבינה מלאכותית להערכת סיכונים, זיהוי הונאות ואוטומציה של שירות לקוחות. שימושים אלו יכולים לייעל את התפעול ולשפר את חוויות הלקוחות, מה שעלול להוביל לרווחיות מוגברת וכתוצאה מכך להשפעה חיובית על מחירי המניות.


יתרה מכך, ככל שה-AI ממשיך להתפתח, אנו יכולים לצפות שתעשיות חדשות יצוצו, ואיתם הזדמנויות השקעה חדשות. מציאות מדומה (VR), מציאות רבודה (AR) והאינטרנט של הדברים (IoT) הם כולם תחומים שבהם בינה מלאכותית יכולה למלא תפקיד משמעותי, ושם משקיעים נבונים עשויים למצוא הזדמנויות מעניינות.


בהקשר זה, OpenAI, בגיבוי ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט, הכריזה לאחרונה על עדכון מסיבי לכל משתמשי ChatGPT Plus. עדכון חדש זה מציג מספר תכונות חדשות, כולל גלישה באינטרנט בתוך ChatGPT ו-70 תוספים או למעשה אפליקציות, ומציע למשתמשים מגוון רחב של תכונות ואפשרויות נוספות להתאים אישית את החוויה שלהם עם הדגם. ככל שהפרויקטים הללו יתפתחו, מיקרוסופט יכולה להגדיל את חלקה ולשלב את הדור הבא של ה-AI של OpenAI במוצרים ובשירותים שלה, כגון Bing, Azure ו-Xbox Gaming. זה יכול לתת למיקרוסופט יתרון משמעותי במלחמות הטכנולוגיה המתמשכות, במיוחד כשאנחנו עוברים ממלחמות ענן למלחמות בינה מלאכותית.


בהסתכלות על ההיבט הפיננסי, OpenAI צופה שפרויקט OpenGPT שלה יגיע לאבן הדרך של מיליארד דולר בהכנסות עד 2024. אם יושג, עשויה להיות לכך השפעה ניכרת על מניית מיקרוסופט, בהתחשב בהשקעה המשמעותית של החברה ב-OpenAI. נכון לעכשיו, אנליסטים בוול סטריט מדרגים את מניית מיקרוסופט כקנייה חזקה, עם אפסייד פוטנציאלי של 20%.


חברות נוספות בתחום הAI:

:Amazon.com (AMZN)

ענקית המסחר האלקטרוני משתמשת ב-AI להערכת הביקוש, המלצות מותאמות אישית, אבחון מחלות, ניהול מחסנים, משלוחי רחפנים ועוד. Amazon Web Services (AWS), שהיא מנהיגה בענן, מספקת גם שירותי AI ללקוחות שלה.

Nvidia (NVDA) - יצרנית ה-GPU (Graphics Processing Units) מעניקה ל-AI את העוצמה שלה. Nvidia משתמשת ב-GPU שלה ללמד AI לבד, לבנות AI models, לעבד AI data, לבדר AI applications ולעבד AI images. Nvidia משווקת GPU שלה לחברות AI, מעבדי data centers, משחקי video games, מחשבי edge computing וענני cloud computing


תוך כדי מעקב אחר ההתפתחויות של OpenAI, כדאי לשים לב למצב הנוכחי של שוק המניות. נכון לאמצע מאי 2023, תשואות השנה עד היום עבור המדדים העיקריים הן: 1.17% עבור מדד הדאו ג'ונס, 10.07% עבור S&P 500 ו-26.46% עבור מדד נאסד"ק 100.


לסיכום, בזמן שאנו מנווטים בעתיד של AI, חיוני להישאר מעודכן ולהיות מוכנים להתאים את אסטרטגיות ההשקעה שלנו. הבינה המלאכותית היא אחד התחומים המהירים ביותר בעולם הטכנולוגיה, והיא משפיעה על כל תחום חיינו. להכיר את עולם הAI אומר להיות מעודכנים בחידושים האחרונים, להבין את האפשרויות והמגבלות של המערכות החכמות, ולדעת איך לנצל את ההזדמנויות שהן מציעות. מי שישאר מאחור יחמיץ את הרבה מהדברים המרתקים שאנחנו יכולים לעשות עם הAI, וייתקל בקשיים להתמודד עם השינויים שהיא מביאה.


54 views0 comments
bottom of page